2023-11-29

Latarka jako broń, czyli Olight M1x Striker w praktyce

Czy latarkę taktyczną można wykorzystać jako broń? W pewnym sensie tak. Oczywiście opcja ta kojarzy się głównie z dużymi, generującymi iskrę elektryczną latarkami, ale cechy narzędzia do obrony posiada również mniejsza latarka Olight M1x Striker.

Koronka ze stali

Skuteczna obrona w walce wręcz zależy od wielu czynników. Jedną z nich jest zdolność do porażenia „celu” za pomocą mocnego, częściowo zaostrzonego i twardego przedmiotu. Do takich zadań służy m.in. specjalna, metalowa koronka, która została wyposażona w wytrzymałe, metalowe uwypuklenia. Dzięki nim pojedynczy cios może skutecznie wyeliminować przeciwnika i to na stosunkowo długi czas!

Światło jako broń

Nie ulega wątpliwości, że w latarce Olight M1x Striker rolę narzędzia do obrony może pełnić… światło. Dzięki wydajnej diodzie i specjalnie wyprofilowanej soczewce sprzęt ten może wygenerować strumień świetlny o jasności dochodzącej do 1000 lumenów. Zaskakujące dla przeciwnika podświetlenie jego oczu za pomocą tak intensywnego źródła światła może skutecznie oślepić i to nawet na bardzo długi czas.

Wytrzymała obudowa

Jeśli latarka ma być swoistym narzędziem do obrony, to musi być ona wyposażona w całkiem solidną obudowę. W latarce Olight M1x Striker obudowa została wykonana z trwałego i odpornego na oddziaływania mechaniczne aluminium. Dzięki niemu umiejętnie wykonany cios może poważnie zaszkodzić potencjalnemu przeciwnikowi.

Reasumując, latarka taktyczna Olight M1x Striker https://www.hobby4men.com/latarka-olight-s2-baton-xm-l2.html może pełnić rolę funkcjonalnego i skutecznego narzędzia do obrony bezpośredniej.