2021-10-22

Ładownice do ASG

Niewątpliwie do wyposażenia każdego gracza ASG, powinna należeć ładownica. Wydaję się ona być niezbędnym elementem każdej osoby posiadającej broń, nie ważne czy replikę czy broń ostrą. Ładownica pozwala nam na przechowywanie i szybki dostęp do dodatkowych magazynków z amunicją.

Ładownica czy zasobnik?

Przede wszystkim, podczas wyboru naszego wyposażenia powinniśmy skupić się na naszych potrzebach. Zasobniki są to zazwyczaj niewielkiego rozmiaru, jednokomorowe torby o wielkości niekrępującej ruchów i niezwykłej pakowności. Ich zaletą zdecydowanie jest funkcjonalność w przenoszeniu  drobnych rzeczy, jednak nie nadają się one do przechowywania amunicji. Czemu? Odpowiedź jest prosta – nie uzyskamy takiej samej szybkości ładowania. Ładownice przystosowane są do ułatwienia nam przeładowania naszej broni w jak najkrótszym czasie. Dobrze wykonana, nie powinna krępować naszych ruchów i umożliwiać dostęp do niej w każdej pozycji czy to stojącej czy leżącej.

Jaką ładownice wybrać?

Na rynku dostępne mamy kilka rodzajów ładownic. Najpierw warto się zastanowić nad miejscem w którym chcielibyśmy by nasza ładownica się znajdowała. Do popularniejszych należą zdecydowanie: paski, szelki, kurtki oraz uchwyty plecaków. Najciekawszą opcją wydaje się być hybryda – pasoszelki. Jest to pas ładowny z szelkami. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia pełne obładowanie naszego pasa bez żadnych obaw, że spadnie on nam podczas intensywnych ruchów. Do wyboru wtedy mamy sporo miejsca na przytroczenie ładownicy. Możemy stosować warianty przytraczane do paska oraz takie, które możemy umieścić na paskach od szelek. Obydwie pozycje są bardzo wygodne, nie krępują ruchów i dają pełną swobodę na przeładowanie broni w każdych warunkach. Zastanowić się teraz można nad wielkością danej ładownicy. Używać możemy wygodnych, jedno magazynkowych wariantów, jak i większych, mieszczących ich kilka. Wiadomo, za zwiększoną ilością wyposażenia zwiększa się też masa. Więcej pod adresem: https://www.taiwangun.com/pl/ladownice